Gratulacje dla całego zespołu w Modrym Lesie – Nagroda World Golf Award ponownie jest nasza: po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy tytuł Poland’s Best Golf Course:

Po raz kolejny Modry Las Golf Club został uznany za najlepsze pole golfowe w Polsce. Podczas dorocznego, w tym roku odbywającego się w Portugalii, wręczenia nagród The World Golf Awards, Modry Las Golf Club został uznany za jedno z najlepszych miejsc turystyki golfowej na świecie. Identyczną nagrodę nasze pole golfowe, stworzone według projektu legendarnego Gary Playera, uzyskało również w ubiegłym roku.

 

Tegoroczna nagroda dla Modrego Lasu jest tym cenniejsza, że nasz klub golfowy uzyskał ją w kategorii, do której w tym roku nominowano niemal dwa razy więcej pól golfowych niż w ubiegłym roku. To jeszcze jedno potwierdzenie, że Modry Las znajduje się w czołówce europejskich centrów golfowych. Potwierdza to także, że Polska staje się coraz popularniejszym miejscem golfowej turystyki.

 

„Byłem zaszczycony odbierając nagrodę na gali The World Golf Awards. Tym bardziej, że obroniliśmy tytuł z zeszłego roku, co nie zdarza się często – twierdzi Artur Gromadzki, prezes Modry Las S.A. – A trzeba pamiętać, że w ostatnich kilku latach golf w Polsce znacząco się rozwinął, powstało wiele nowych pól golfowych, z dużymi ambicjami. Rozpiera nas duma, że Modry Las przewodzi stawce najlepszych polskich pól golfowych”.

 

Artur Gromadzki dodaje również, że „Modry Las rozpoczął działalność sześć lat temu.  Od tego czasu do mistrzowskich 18-dołków dodaliśmy wspaniałe 9-dołkowe pole i podwoiliśmy liczbę miejsc noclegowych na terenie naszego kompleksu golfowego.  W wyniku tych działań wiele się zmieniło od pierwszej wizyty Gary’ego Playera w Polsce, kiedy przyjechał do nas, aby dokonać oceny przepięknego krajobrazu i okalających Modry Las zjawiskowych jezior.  Cieszymy się z dotychczasowych sukcesów, ale ciągle odczuwamy głód nowych. Nasze cele pozostają niezmienne: chcemy dostarczać wyjątkowych przeżyć golfowych, niespotykanych w żadnym innym miejscu na świecie”.

 

Od czasu oficjalnego otwarcia w 2009 r. Modry Las nieustannie się powiększa, czego przykładem są nowe pokoje gościnne oraz zapierające dech w piersiach 9-dołkowe pole Orli Las.  Nowa „dziewiątka” przez wielu graczy określana jest mianem „mistrzowskiego pola w miniaturze”.  Modry Las otrzymał wiele pochwał za te kolejne etapy rozwoju oraz międzynarodowe uznanie. Dość powiedzieć, że jako jedyne pole golfowe z Polski Modry Las Golf Club znalazł się na liście 100 najlepszych pól golfowych w Europie czołowego niemieckiego czasopisma golfowego Golf Journal, a wiodący polski portal golfowy www.Polishgolf.pl uznał Modry Las za najlepsze pole golfowe w Polsce.

 

Ostatnia nagroda dla Modrego Lasu była wynikiem trwającego aż sześć tygodni głosowania, w którym wzięli udział zarówno profesjonaliści pracujący w branży turystyki golfowej, jak i osoby indywidualne.

 

Chris Frost, dyrektor zarządzający The World Golf Awards powiedział: „ Z ogromną dumą przyznajemy tytuł najlepszego pola golfowego w Polsce dla Modrego Lasu drugi rok z rzędu.  Głosy golfowej branży turystycznej to ogromne uznanie dla fantastycznej lokalizacji, wyjątkowej funkcjonalności obiektu oraz pięknego krajobrazu. Z przyjemnością słuchałem werdyktu jury i słów, że Modry Las to najlepsza oferta i z przyjemnością przyznajemy Wam ten tytuł”.

 

Modry Las otrzymał glosy od czołowych profesjonalistów z branży golfowej oraz od golfistów z całego świata, co zdaniem Artura Gromadzkiego jest znakomitym odzwierciedleniem kolejnego intensywnego roku pracy: „Ta nagroda potwierdza, że Modry Las jest obiektem prawdziwie międzynarodowym – powiedział Gromadzki. – Ten rok był czasem wytężonej pracy i najwyższej odnotowanej do tej pory liczby gości z zagranicy.  Głosy oddane na Modry Las wzmocnią nasza determinację, aby stworzyć obiekt, który dostarczy golfistom, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom, niezapomnianych doznań”.

 

-koniec-

 

1) Modry Las Golf Club został oficjalnie otwarty w dniu 4 lipca 2009 r. przez Gary’ego Playera oraz Adama Giersza, wiceministra sportu i turystyki.

2) Modry Las Golf Club jako jedyne pole golfowe z Polski znalazł się na liście 100 najlepszych europejskich pól golfowych czołowego niemieckiego czasopisma golfowego Golf Journal latem 2014 r.; został również zaliczony do 100 czołowych pól golfowych w Europie przez czasopismo Golf World w 2009 r. i 2011 r.  Modry Las został także uznany za najlepsze pole golfowe w Polsce przez wiodący polski portal golfowy www.Polishgolf.pl.

3) Gary Player oraz Gary Player Design posiadają ponad 300 projektów w 35 krajach na pięciu kontynentach.

4) Więcej informacji o Modry Las Golf Club na www.modrylas.pl

5) Szczegółowe informacje o World Golf Awards dostępne są na www.worldgolfawards.com

 

 

 

WGA medium

Comments are closed.