Modry las

Otwarcie pola golfowego Modry Las w 2009 r. zostało przyjęte z uznaniem na całym świecie. Modry Las zlokalizowany jest kilka kilometrów od Choszczna, w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Obiekt zaprojektowany przez Gary’ego Playera szybko zyskał uznanie światowych ekspertów. Według ankiety ekspertów przeprowadzonej przez prestiżowy amerykański Golf Inc. Modry Las został wybrany finalistą rankingu na najpiękniejsze pole na świecie otwarte w sezonie 2009 / 2010. Sam Gary Player opisuje Modry Las jako „pole z klasą, wyrzeźbione w pięknym, naturalnym krajobrazie wśród lasów sosnowych i jezior zasilanych wodą z pobliskiego źródła oraz połaci dzikich kwiatów – po prostu niesamowita lokalizacja.”

Gary Player zdecydowanie ma rację. Zaprojektowane przez niego pole golfowe wkomponowane jest w teren otoczonym przez dwa spokojne jeziora, które zapewniają nawodnienie dla większości dołków. Modry Las jest niespotykanie pięknym miejscem z charakterystycznymi głębokimi bunkrami o stromych ścianach oraz greenami okolonymi przez jeziora.

Modry Las ugruntował już swoją pozycję jako jeden z czołowych liderów golfa w Europie Środkowej, który dostarcza niezrównanych sportowych wrażeń odwiedzającym pole golfistom oraz członkom naszego klubu. Po raz pierwszy Modry Las znalazł się na liście 100 Najlepszych Europejskich Pól Golfowych w 2009 roku według czasopisma Golf World Magazine (Wielka Brytania) i było to zaledwie 3 miesiące po jego oficjalnym otwarciu. Modry Las został również uznany za najlepsze pole golfowe w Polsce przez czołowy polski portal golfowy, www.polishgolf.pl.

W roku 2014, niemieckie czasopismo golfowe Golf Journal sklasyfikował Modry Las na liście 100 Najlepszych Pól Golfowych w Europie, na której znalazły się pola golfowe zarówno z Wysp Brytyjskich, jak i kontynentu europejskiego.

Modry Las otoczony brzozowo-sosnowymi lasami jest polem malowniczym, a jednocześnie wymagającym i zdecydowanie wyjątkowym miejscem do gry w golfa.