Modry Las Golf Club potwierdził swoją pozycję czołowego kompleksu golfowego w Europie Środkowej po tym, jak został wytypowany jako najlepsze pole golfowe w Polsce podczas inauguracyjnej uroczystości wręczenia nagród The World Golf Awards. Położone w województwie zachodniopomorskim pole golfowe zaprojektowane przez Gary’ego Playera pokonało konkurencję złożoną z sześciu innych polskich pól golfowych, zapewniając sobie tytuł i sięgnęło po nagrodę, która została wręczona podczas uroczystej gali w Portugalii.

Po sześciu miesiącach głosowań, zawiadomienie o przyznaniu nagrody idealnie wpasowało się w zakończenie imponującego sezonu golfowego. Po odebraniu nagrody, dyrektor marketingu międzynarodowego Modrego Lasu powiedziała, że z radością przyjęła nagrodę dla polskiego pola golfowego.

„Kończący się sezon oznaczał dla nas obchody 5-lecia otwarcia naszego pola golfowego, uruchomienie nowej strony internetowej i podwojenie liczby miejsc noclegowych na terenie Modrego Lasu. Na zakończenie tego wspaniałego roku nie mogło nas spotkać nic lepszego niż nagroda The World Golf Awards za najlepsze pole golfowe w Polsce” – powiedziała Pamela Gromadzki.

Dodała również: „To co sprawia, że ta nagroda jest wyjątkowa, to sposób głosowania na zwycięzców konkursu. Nagrody The World Golf Awards zostały ustanowiona, aby wyróżnić najlepsze miejsca dla turystyki golfowej na całym świecie. Napawa mnie prawdziwą dumą, że Modry Las otrzymał głosy z Europy Środkowej, Skandynawii i Europy Zachodniej, ale również z odległych Stanów Zjednoczonych. To wyróżnienie potwierdza, że Modry Las jest międzynarodową destynacją golfową, która oferuje golfistom wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej przeżycia”.

Ten dowód najwyższego uznania dla Modrego Lasu będzie kolejnym trofeum w gablocie osiągnięć Modrego Lasu, które jako jedyne pole golfowe z Polski latem 2014 r. znalazło się na liście 100 najlepszych pól golfowych w Europie czołowego niemieckiego czasopisma golfowego Golf Journal. Również Golf World w latach 2009 i 2011 sklasyfikował Modry Las w setce najlepszych pól golfowych w Europie, a wiodący polski portal golfowy www.Polishgolf.pl uznał Modry Las za najlepsze pole golfowe w Polsce.

Dyrektor Zarządzający The World Golf Awards, Chris Frost powiedział: „ Z ogromną dumą przyznajemy tytuł najlepszego pola golfowego w Polsce dla Modrego Lasu. Wkomponowując się w naturalne otoczenie, to pole golfowe na Pomorzu Zachodnim wykorzystuje jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów w Europie i kreuje naprawdę niepowtarzalne przeżycia golfowe.”

Dodał również: „Otwarty zaledwie pięć lat temu, Modry Las stał się jednym z najbardziej poszukiwanych doświadczeń golfowych w Europie. Wraz z uruchomieniem specjalnie zaprojektowanej akademii golfa oraz udostępnieniem trzech stylowych samoobsługowych domków szwedzkich, uczestnicy głosowania uznali Modry Las za najlepsze pole golfowe w tej kategorii konkursowej.”

Od czasu oficjalnego otwarcia w 2009 r. Modry Las nieustannie się rozwija, mając już uznane 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe zaprojektowane przez Gary’ego Playera oraz Akademię Golfa Petera Bronsona. Nowe pokoje gościnne już cieszą się ogromnym powodzeniem, a nowe 9-dołkowe pole przygotowane do otwarcia w przyszłym sezonie wskazuje, że Modry Las nie zwalnia.

Na zwycięzców The World Golf Awards głosowali czołowi profesjonaliści z branży turystyki golfowej oraz indywidualni klienci z całego świata. Fakt ten, jak stwierdza Pamela Gromadzki, dał zespołowi dodatkowego bodźca do dalszej pracy. „Na obecnym rynku, który jest bardzo konkurencyjny, liczba oddanych na Modry Las głosów była bardzo budująca i sprawia, że ze zdwojoną siłą podejmujemy działania, aby tworzyć jedno z najlepszych przeżyć golfowych, jakich można doświadczyć.”

Pod poniższym linkiem znajduje się wywiad za zwycięzcami konkursu the World Golf Award:

https://www.youtube.com/watch?v=cwlZ5yOtqQc

Comments are closed.