Minęły już dwa miesiące, odkąd dołączyłem do zespołu Modrego Lasu. Dlatego też chciałbym serdecznie podziękować za miłe przyjęcie tym z Państwa, których miałem już przyjemność poznać. Mam nadzieje, że wkrótce poznam pozostałych Członków. Moje drzwi są dla Państwa zawsze otwarte.

 

W ciągu ostatnich czterech lat grywałem na wielu polskich polach golfowych, a obecnie jest to mój pierwszy zawodowy angaż w Polsce. Wcześniej pracowałem w wielu klubach golfowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Dubaju i Katarze.

 

Rok 2020 zapisze się w naszej pamięci w szczególny sposób, głównie z powodu trwającej pandemii Covid – 19, która zakłóca nasze normalne funkcjonowanie. Początek roku był trudny, pola golfowe zostały zamknięte. Dopiero w czerwcu, po otwarciu międzynarodowych  granic, wznowiliśmy normalną działalność.  Jednak sezon nie był do końca stracony. Okres letni należał do bardzo pracowitych, a warunki pogodowe sprzyjały licznym pobytom. I choć mamy już listopad, to nadal cieszymy się dobrą „golfową” pogodą.

 

W lipcu tego roku świętowaliśmy 5 rocznicę otwarcia Orlego Lasu wyjątkowym turniejem na 27. dołkach, którego patronem honorowym było Starostwo Choszczeńskie.

 

W sierpniu mieliśmy przyjemność gościć Mistrzostwa Polski Juniorów. Mieliśmy ogromną satysfakcję obserwując jak młodzi gracze, ich rodzice i opiekunowie doceniają jakość pola i Domu Klubowego.

 

Pierwszym turniejem, który zorganizowałem w Modrym Lesie, były Mistrzostwa Modrego Lasu 2020. W turnieju udział wzięło 70 członków oraz 30 gości, którzy walczyli o nasze nowe nagrody „Claret Jug”. Serdecznie gratuluję wszystkim Zwycięzcom!!! Organizacja turnieju była ciekawym doświadczeniem, które pomogło zrozumieć mi, jak przebiegają turnieje klubowe w Modrym Lesie oraz w jaki sposób rozwijać je w przyszłości.

 

Modry Las cieszy się niesłabnącym międzynarodowym uznaniem. Brytyjski magazyn Golf World umieścił Modry Las na liście 100 najlepszych ośrodków golfowych w Europie Kontynentalnej. Golf World jest wydawnictwem, które dociera do międzynarodowych czytelników i jest czołową publikacją golfową w Europie i w USA.

 

Modry Las Golf Resort 2021

 

Sercem i duszą Modrego Lasu są Nasi Członkowie. Dlatego chciałbym stworzyć dla Państwa oraz Państwa bliskich nowe możliwości korzystania z  relaksu, wypoczynku oraz spotkań starych i nowych przyjaciół, by móc cieszyć się w pełni z naszego wspaniałego ośrodka golfowego.

 

Rozumiem, że prawie każdy Członek marzy o tym, aby mieć pole na wyłączność. Jednak z uwagi na to, że prawie 80% przychodów generują odwiedzający nas goście, musimy znaleźć balans pomiędzy potrzebami Naszych Członków, a wizytującymi nas golfistami i gośćmi korporacyjnymi. Moim celem jest opracowanie imprez członkowskich, ale tak zrównoważonych, aby umożliwić komfort pobytu i gry naszym gościom.

 

 

 

W sezonie 2021 będziemy organizować nie tylko imprezy golfowe, lecz także towarzyskie. Wydarzenia te obejmować będą turnieje członkowskie; imprezy dla członków i zaproszonych gości; kolacje tematyczne oraz różne okazje do nawiązywania nowych znajomości w Modrym Lesie.

 

Nasz Kalendarz Wydarzeń jest bliski ukończeniu, ale niestety może ulec zmianom w zależności od aktualnej sytuacji Covid-19.  Naszym pierwszym turniejem otwierającym sezon będzie „Modry Las Masters”, który odbędzie się w sobotę 10 kwietnia 2021r. A w niedzielę 11 kwietnia zapraszamy na Masters Sunday Brunch.

 

W tym samym czasie odbędzie się „The Masters” w Augusta National, transmitowany w TV na żywo. Relacja telewizyjna będzie dostępna w naszej Restauracji Klubowej.

 

Zachęcam do zapisania dat 10-11. kwietnia w Państwa kalendarzu i zapraszam do wzięcia udziału wspólnie z rodziną bądź przyjaciółmi. Będzie to wspaniałe wydarzenie otwierające sezon, którego nie możecie Państwo opuścić.

 

W kolejnym tygodniu (12-16 kwietnia) rozpoczniemy nasz „Wiosenny Program Aeracji” i choć jest to czas, kiedy gra na polu będzie utrudniona, to jednak działania te są bardzo konieczne do utrzymania najwyższej jakości pola.

 

W sobotę 17 kwietnia 2021 będziemy gospodarzem Turnieju „Rewanż Greenkeeperów” w formacie Texas Scramble w zespołach 4 osobowych. Nasi Greenkeeperzy przygotują kilka „ kreatywnych” lokalizacji flag na greenach oraz inne niespodzianki. Będzie to pełen rozrywki dzień dla wszystkich graczy, ale najbardziej dla Naszego wspaniałego Zespołu Greenkeeperów,  podpatrującego jak gracze będą sobie radzić z przeszkodami.

 

Wstępny Kalendarz Wydarzeń sezonu 2021

 

 • 10 kwietnia – Mistrzowie Modrego Lasu – Single Stableford
 • 17 kwietnia – Rewanż Greenkeeperów – Texas Scramble – zespoły 4 osobowe
 • 01 maja – Światowe Mistrzostwa Amatorów (WAGC) – kwalifikacje
 • 02 maja – Turniej Flagi
 • 03 maja – Turniej Konstytucji
 • 04- 06 czerwiec – Mistrzostwa Polski Mężczyzn
 • 12 czerwca – Stewart Snedden Memorial Trophy
 • 19-20 czerwiec – Turniej Ambasadorów
 • 26- 27 czerwiec – Space Open 2021(wstępnie)
 • 16-18 lipiec – Silesia Business and Life Golf Cup (wstępnie)
 • 25 lipca – MLGR Junior Open/ Mistrzostwa Klubowe Juniorów 2021
 • 7 sierpnia – MLGR Member / Guest Invitational
 • 25-27 sierpnia – Światowe Mistrzostwa Amatorów (WAGC) – finał 2021
 • 3-5 września – Otwarte Mistrzostwa Modrego Lasu 2021
 • 10 września – Turniej Greenfield
 • 25-26 września – Modry Las Cup- weekend z Ryder Cup
 • 2-3 października – Mistrzostwa Klubu Modry Las 2021
 • 11 listopada – Turniej Niepodległości

 

 

 

 

Towarzyskie wydarzenia Klubowe:

 

 • Niedziela, 11 kwietnia 2021

Rodzinny „Masters Brunch”- niedzielny w Modrym Lesie w gronie rodziny lub przyjaciół, połączony z różnymi atrakcjami dla dzieci,  jak dmuchane zamki (zależne od pogody).  Po brunchu będziemy oglądać relację z rundy finałowej US Masters.

 • Sobota, 10 lipca 2021

Biały Szał Party – Grill o zachodnie słońca na tarasie Restauracji Klubowej.

Wymagany biały strój. Muzyka na żywo.

 

Odnowienie członkostwa na sezon 2021

Cennik członkostw na sezon 2021 w zakładce ” Członkostwa”.

Poniżej prezentujemy nowe korzyści, dodatkowe w stosunku do poprzednich lat.

 

Nowe benefity na rok 2021

 

 • Voucher „Poznaj Modry Las”

Wszyscy pełnoletni członkowie otrzymają jeden voucher do jednokrotnego wykorzystania.

Będzie on zaproszeniem do gry w golfa do trzech członków rodziny lub przyjaciół. Pozwoli to Państwu osobiście zaprezentować bliskim osobom walory naszego ośrodka golfowego.

 

 • 10% zniżki w restauracji

Członkowie otrzymają 10% zniżki tylko przy płatności kartą członkowską MLGR.

 

 • 10% zniżki na napoje

Członkowie otrzymają 10% zniżki w Barze tylko przy płatności kartą członkowską MLGR.

 

Standardowe przywileje członkowskie:

 

 • 20% Zniżki na melexy dla członków.
 • 20% zniżki na green fee dla gości członków (indywidualny gość może zostać zaproszony nie więcej niż 5 razy. Maksymalna liczba gości, których można jednorazowo zaprosić do gry to 3 osoby).
 • Opłata członkowska zawiera kredyt w kwocie 300 zł do wykorzystania do 20.12.2021 r. Kredyt może być wykorzystany wyłącznie w Restauracji, Barze Klubowym oraz do zakupów żetonów na driving range.

 

Korzyści z wpłat dokonanych w bieżącym roku:

 

 • Dokonując opłaty członkowskiej za rok 2021 przed 31 grudnia 2020 przysługuje zniżka w wysokości 200 zł. od ceny członkostwa.
 • Osoba polecająca nowego członka oraz nowy członek otrzymują voucher o wartości 150zł jako kredyt na karcie członkowskiej do wykorzystania według ogólnych zasad.

 

Korzyści wynikające ze statusu Modrego Lasu jako PGA National Poland

 

Dołączenie Modrego Lasu do grona pól PGA National niesie ze sobą dodatkowe korzyści dla Członków Modrego Lasu w postaci zniżek na green fee oraz na zakwaterowanie w bratnich polach golfowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszam do osobistego kontaktu.

 

 

Modry Las Golf Course

 

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy pełny przegląd naszego pola, jak również na bieżąco realizujemy kolejne zimowe projekty. Wiele z nich dotyczy oczyszczania jezior i oczek wodnych oraz uporządkowania linii brzegowej.  Na pewno niektórzy z Państwa zauważyli zmiany na dołku 15-tym, który zapoczątkował nasze prace.

 

Chciałbym przypomnieć wszystkim Graczom o naprawianiu divotów.  Szczególnie teraz, kiedy ziemia jest nasiąknięta wodą  i trawa na polu jest podmokła.  Jeżeli poruszacie się po polu  melexem, to prosimy o jazdę zgodnie ze znakami wskazującymi kierunki oraz o niezbliżanie się do teesów i greenów. Niedawno ogrodziliśmy niektóre części naszego pola i liczymy na Państwa zrozumienie i współpracę.

 

Dom Klubowy w Modrym Lesie

 

Respektując obostrzenia związane z pandemią Covid-19, poczyniliśmy zmiany w Restauracji Klubowej. Wydzieliliśmy strefę kawową oraz wprowadziliśmy Jesienne Menu do naszej karty dań. Cieszymy się, że pomysł spotkał się z Państwa aprobatą.

 

Strefa SPA jest jeszcze w fazie wykończeniowej. Większość infrastruktury jak: szatnie damska i męska, prysznice, sauna, łaźnia parowa są już zamontowane.

 

Zmianie uległ również nasz pro shop. Zwiększyliśmy ofertę naszych produktów, aby była jak najbardziej dostosowana do standardów PGA National. Będzie ona sukcesywnie zwiększana w nadchodzącym sezonie 2021. Mamy nadzieję, że wielu z Państwa będziemy widzieć ubranych w odzież z logiem Modrego Lasu.

 

Szanowni Członkowie, niektórzy z Państwa nadal nie wykorzystali kredytu na kartach członkowskich. Kredyt wygasa 18 grudnia 2020 r. i nie zostanie przeniesiony na kolejny sezon 2021.

 

Jako zachętę do wykorzystania kredytu proponujemy Państwu zniżkę 25% na wszystkie butelki wina, piwa oraz napoje bezalkoholowe, które zostaną zakupione na wynos do końca grudzieńa 2020r.

 

 

Dziękujemy za wybranie członkostwa Modry Las Golf Resort – PGA National Poland. Nasz zespół oczekuje na Państwa w 2021 roku. Wierzę, że wspólnie stworzymy wyjątkowe miejsce nie tylko do gry w golfa, ale również wspaniałą atmosferę, aby nasz Klub był Waszym drugim domem na wiele lat.

 

Jeśli mają Państwo pytania, to serdecznie zapraszam do kontaktu osobistego. Drzwi do mojego biura są zawsze dla Was otwarte.

 

Z poważaniem,

 

Chris Duffy
General Manager

Modry Las Golf Resort

Chris@modrylas.pl

 

Comments are closed.