W  Mistrzostwach Modrego Lasu udział wzięło 88 graczy. Zmagania o tytuł Mistrza Modrego Lasu przebiegały w ogólnie dobrych warunkach pogodowych. W puli nagród były vouchery na łączną wartość  ponad 10 000 zł do zdobycia w trzech kategoriach, w tym członkostwo na rok 2021 w kategorii open.

Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak to jeden z juniorów zajął centralne miejsce podczas dwudniowych zmagań turniejowych, zdobywając podwójne mistrzostwo.

Pierwszy dzień turniejowy był pełen słońca. Czołówka w kategorii Panów w Strokeplay należała do trzech graczy: Tristana Kolasińskiego i Franciszka Dudka z wynikiem 76 brutto oraz do Mateusza Lorych z trzema uderzeniami więcej i ogólnym wynikiem 79 brutto.

W kategorii Pań po pierwszej rundzie Strokeplay  prym wiodły  Panie Ilona Piękoś oraz Erwina Kolasińska z uderzeniami na poziomie 84 strzałów.

Drugi dzień zmagań o Mistrzostwo Modrego Lasu rozpoczął się w strugach deszczu. Pierwsze flight’y nie miały łatwo. Kolejne już znacznie lepiej.

Runda finałowa była naprawdę mistrzowska. Tristan Kolasiński do wyniku 76 z poprzedniej rundy dodał 75  rudny finałowej zdobywając łącznie 151 uderzeń, co wystarczyło do uzyskania tytułu Mistrza Modrego Lasu oraz Mistrza Juniorów. Drugie miejsce zajął Franciszek Dudek z wynikiem 156, a trzecie Mateusz Lorych z wynikiem 163.

Mistrzynią Modrego Lasu została Ilona Piękoś,  wyrównując swoją pierwszą rundę 84 z drugą rundą 84 i w sumie z wynikiem 168 zwyciężyła sześcioma strzałami do Erwiny Kolasińskiej-  Vice Mistrzyni Modrego Lasu oraz Wiesławą Sobczak, która uplasowała się  na trzecim miejscu.

W kategorii open najlepszym graczem niebędącym członkiem Modrego Lasu został Mateusz Lorych, który otrzymał voucher na członkostwo Modrego Lasu w sezonie 2021.

Równocześnie na polach Modrego Lasu rozegrał się turniej Champ International Tour w formacie Strokeplay oraz Stebleford, którego głównymi nagrodami były vouchery na green fee dla zwycięzców trzech pierwszych miejsc.

Podsumowując, to był cudowny weekend turniejów w Modrym Lesie, który obdarował nagrodami ponad trzydziestu graczy.

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem członkostwa w Modrym Lesie na sezon 2021, a tym samym korzystania z najwyższej klasy członkostwa, skontaktuj się z Recepcją Modrego Lasu pod adresem golf@modrylas.pl